Zdrada

couple-812478_640Zdrada to jedno z najgorszych zdarzeń jakie się może przytrafić w małżeństwie. Zazwyczaj zdradza jedna osoba, ale winę za taki stan rzeczy częstokroć ponoszą oboje małżonkowie. Pogodzić się ze zdradą nie jest łatwo, a wybaczyć jeszcze trudniej. Bez fachowej pomocy przejście przez kryzys związany ze zdradą jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe.

Wizyta w poradni psychologicznej jest bardzo przydatna. Dzięki spotkaniu na neutralnym gruncie, w towarzystwie psychologa-mediatora udaje się wyjaśnić wiele spraw. Dzięki pomocy z zewnątrz udaje się znaleźć przyczyny kryzysu małżeńskiego, który bywa dobrze skrywany. Obie strony, choć czują, że coś jest nie tak, tuszują to odczucie. Ostatecznie takie zacieranie wszelkich śladów problemów w związku może doprowadzić do jego rozpadu, albo jak wspomniano do niewierności.

Odnalezienie problemów, znalezienie ich przyczyn i sposobów naprawy sytuacji to początek radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, w tym także ze zdradą. Po okresie terapii małżonkowie mogą w pełni świadomie i bez zbędnych emocji stwierdzić czy ich związek można jeszcze ratować czy lepszym rozwiązaniem będzie rozstanie.