O nas

Rodzina na podstawowa jednostka społeczna. Niestety pomimo regulacji prawnych określających sposób funkcjonowania w społeczeństwie rodziny i poszczególnych jej członków, to nie mają one wpływu na życie emocjonalne i współżycie wewnątrz samej rodziny. Często poprawnie funkcjonujące rodziny pod względem prawnym, mają duże problemy związane z więziami między poszczególnymi członkami rodziny.

Kiedy pojawiają się problemy związane z wychowaniem dzieci, konflikty z dziadkami i teściami, a także spory między małżonkami trzeba zrobić wszystko, aby je rozwiązywać na bieżąco. Kiedy to się nie udaje wówczas warto skorzystać z pomocy psychologa.

W Polsce panuje przesąd, że problemy rodzinne powinny pozostać w rodzinie i nikt nie powinien w nie ingerować, jednakże czasami warto sięgnąć po pomoc. Psycholog, jako osoba z zewnątrz, może spojrzeć nieco inaczej na problemy rodzinne i wskazać rozwiązania, których jej członkowie nawet nie zauważają. Bywa, że kilka słów osoby przyglądającej się życiu rodziny z boku potrafią nakierować działania dzieci, rodziców, małżonków czy dziadków na właściwe tory.

Wybierając się do poradni rodzinnej trzeba wiedzieć, że sam psycholog nie pomoże. O tym czy terapia rodzinna się powiedzie w głównej mierze decydują członkowie rodziny biorący w niej udział. Niemniej jednak bywa, że nawet bardzo negatywnie nastawieni ludzie zmieniają się pod wpływem terapii i wiele rodzin wychodzi z głębokich kryzysów na prostą.

Poradnie rodzinne i wsparcie psychologiczne są bardzo ważne w radzeniu sobie z sytuacjami trudnymi. Dziś jest ich wiele i warto korzystać z wiedzy specjalistów. Na naszej stronie pragniemy wskazać największe zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania rodziny i sposoby ich rozwiązywania.

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031