Choroba kobiety– chorobą rodziny

 

Wcześniej pisaliśmy na temat problemów związanych z występowaniem choroby nowotworowej dziecka. Dziś podejmiemy podobny temat – tym razem w ujęciu choroby kobiety – matki, żony lub partnerki życiowej.

Poważna choroba atakująca kobietę to spore wyzwanie dla wszystkich członków rodziny. Trzeba przyznać, że w naszym społeczeństwie w większości gospodarstw domowych, to właśnie kobiety wypełniają większość obowiązków związanych z utrzymaniem domu i rodziny. Kobieta jest tam gwarantem spokoju i dobrobytu. Kiedy zaczyna niedomagać konieczne bywa wprowadzenie radykalnych zmian w życiu całego domu.

Choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że przejęcie niektórych obowiązków domowych przez współmałżonka, partnera czy dzieci jest zupełnie naturalne i nie powinno nastręczać żadnych problemów – niestety tak nie jest. Nakładające się na siebie problemy związane z chorobą oraz zmiany wprowadzane w domu prowadzą do konfliktów oraz różnego typu trudności we współżyciu domowników.

W takich wypadkach warto zgłosić się do poradni psychologicznej. Doświadczony psycholog ułatwi pogodzenie się z chorobą kobiety oraz pomoże w rozwiązywaniu problemów jakie pojawiają się w codziennym życiu rodziny. Choć nie poda gotowych rozwiązań na każdą sytuację, to niewątpliwie wskaże ścieżki prowadzące do lepszego zrozumienia pozostałych członków rodziny. Najlepiej jeśli spotkanie z psychologiem odbywa każdy członek rodziny indywidualnie, aczkolwiek także terapia rodzinna jest tutaj jednym z narzędzi do pokonania największych trudności.

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031